Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE SENIORÓW KĘCKIEGO WIGORA I UCZNIÓW Z TRÓJKI

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
Jan Paweł II

W dniu 4 maja 2022 roku młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kętach  wraz opiekunem panią mgr Barbarą Sikorą po raz kolejny odwiedziła seniorów z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Kętach. Spotkaliśmy się tam w ramach Europejskiego Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej. Głównym celem była integracja międzypokoleniowa. Uczniowie przedstawili się seniorom, a oni opowiedzieli o sobie kilka słów. Po zapoznaniu się, przy wspólnej rozmowie, zjedliśmy ciasta i wypiliśmy ciepłe napoje. Słodki poczęstunek był przygotowany przez wolontariuszy oraz panie opiekunki z DDS. Następnie przystąpiliśmy do wspólnych działań. Pierwszym zadaniem było namalowanie własnego portretu na kamieniu. Zarówno młodzież jak i seniorzy z wielkim zaangażowaniem wykonali pracę. Następnie w ramach losowania zostały dobrane pary, senior i uczeń, które wspólnie malowały swoje postacie na dużym kamieniu. Po skończonym zadaniu udaliśmy się wszyscy na świeże powietrze, aby tam dalej wspólnie spędzić dalszą cześć spotkania. Seniorzy rozpoznawali swoje portrety, które były przedstawiane przez młodzież.

Z pomalowanych kamieni powstało na trawie piękne serce. Prace pozostały w DDS, aby jego pensjonariusze mogli wspominać wspólne radosne chwile. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że praca w grupie dostarcza wiele pozytywnych emocji. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa par, które wspólnie pracowały. Po raz kolejny młodzież mogła zobaczyć, że aktywne starzenie się to warunek zachowania samodzielności i niezależności przez każdego człowieka. Podczas spotkań seniorów z młodzieżą każdy z uczestników czegoś się uczy lub coś sobie przypomina. Międzypokoleniowe działania pokazują, że jesteśmy dla siebie potrzebni, a nasze kontakty mogą przynieść wiele obopólnej radości. Propagowany w ten sposób wolontariat sprzyja tworzeniu się sieci pomocy wzajemnej.

Dziękujemy za wspólny czas. Już czekamy na następne spotkanie.

Wolontariusze biorący udział w spotkaniu: Bogacz Hania 4b, Emilia Sikora 4b, Kliś Maja 4b, Bies Maria 7a, Drożdż Magdalena 7a, Handzlik Dawid 7a, Laszczak Wojciech 7a, Piekiełko Błażej 7a, Stwora Szymon 7a, Kubik Julia 7a, Buda Roksana 7a, Kubytska Sofia 7a, Brońka Marta 7b, Zawisza Kinga 7b, Góralczyk Maja 7c, Namysłowska Antonina 7c, Wadoń Nina 7c, Gracz Nadia 7c, Zeman Zofia 7c.

Spotkanie Międzypokoleniowe, Seniorzy z DDS Wigor w Kętach i wolontariusze ZSP 3 Kęty

Spotkanie Międzypokoleniowe, Seniorzy z DDS Wigor w Kętach i wolontariusze ZSP 3 Kęty

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.