Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

TELEOPIEKA W GMINIE KĘTY – rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń do Programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje, o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń do Programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Program ma za zadanie wsparcie osób w wieku 65 lat i więcej poprzez poprawę ich bezpieczeństwa, możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania oraz zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Dzięki udzielonemu wsparciu seniorzy, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, którzy prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub zamieszkują z osobami bliskimi, niebędącymi w stanie zapewnić im wystarczającej opieki uzyskają dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Opaska połączona będzie poprzez system GSM z centrum pomocy.  W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego stanu zagrażającemu zdrowiu i życiu wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce pozwoli na wezwanie pomocy medycznej.

Usługa realizowana będzie do końca grudnia br. i dla mieszkańców naszej gminy będzie całkowicie bezpłatna w związku z udzieloną Gminie Kęty dotacją pochodzącą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, utworzonego na podstawie art. 65 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod numerami telefonów:

Klubu Integracji Społecznej w Kętach 513-877-787, (33) 845-25-51 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00),poprzez ogólnopolską infolinię (22) 505-11-11.O zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Teleopieka w Gminie Kęty

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.