Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

„Zakupy w JANie bez barier” - kolejny sklep w Kętach przyjazny osobom z niepełnosprawnościami

Trzy miesiące temu projekt „Zakupy bez barier”, zrealizowany przez Klub Integracji Społecznej działający w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach, został wybrany do upowszechnienia w skali całego kraju podczas IV posiedzenia Rady Innowacji Społecznych w Krakowie.Trzy miesiące temu projekt „Zakupy bez barier”, zrealizowany przez Klub Integracji Społecznej działający w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach, został wybrany do upowszechnienia w skali całego kraju podczas IV posiedzenia Rady Innowacji Społecznych w Krakowie.

- Prace w tym obszarze wciąż się toczą, natomiast niedawno ucieszyła nas kolejna wiadomość. Sieć sklepów „JAN” zdecydowała się wprowadzić innowację w swojej placówce w Kętach - informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach Monika Kaczmarczyk.

- 30 października br. zespół KIS-u przekazał zestaw oznakowania „Zakupów bez barier” pracownikom sklepu. Teraz każda osoba z niepełnosprawnością lub starsza może bez przeszkód robić zakupy w dużym markecie i wybrać produkty odpowiadające swoim potrzebom – mówi z radością, tłumacząc, że wystarczy tylko nacisnąć dzwonek, który znajduje się w oznaczonym przy wejściu miejscu (przy kiosku Kolporter). - Instrukcje napisane są dużymi literami na kontrastowym tle, a także w alfabecie Braille’a. Na dźwięk dzwonka wykwalifikowany pracownik sklepu pojawi się i będzie służył pomocą – wyjaśnia dyrektor kęckiego GOPS-u.

- Cieszymy się, że „JAN” dostrzegł, jak ważną grupą konsumentów są osoby z niepełnosprawnościami oraz starsze i zdecydował się na wprowadzenie innowacji w swoim sklepie – mówią pracownicy pomocy społecznej.

To już kolejna placówka handlowa w Kętach, która stała się przyjazna osobom z niepełnosprawnościami. Wcześniej innowację zdecydowały się wprowadzić: „Lewiatan” na os. 700-lecia w Kętach, „Nasza Chata” na os. Nad Sołą w Kętach oraz „Nasza Chata” na os. Gen. Sikorskiego w Kętach.

  • g11680d
  • o65317d
  • o65318d
  • o65319d
  • o65320d

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.