Akademia rodzica - wykaz zajęć

Drodzy Rodzicebycia rodzicem – nie idealnym, ale wystarczająco dobrym – można się nauczyć.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Akademii Rodzica – to cykl 10 bezpłatnych spotkań z psychologiem-terapeutą organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. Zajęcia skierowane są do rodziców i opiekunów, którzy chcą świadomie i z zaangażowaniem wychowywać swoje dzieci. Celem zajęć jest wzmocnienie kompetencji rodzicielskich oraz poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności wychowawczych. Ukończenie całego cyklu spotkań gwarantuje otrzymanie zaświadczenia o uczestnictwie w Akademii Rodzica :)

Podczas zajęć, które odbywać się będą w GOPS w Kętach przy ul. Sobieskiego 41 o godzinie 16.00 zostaną poruszone następujące tematy:

12.04.2018 I spotkanie Granice i zasady
19.04.2018 II spotkanie Uczucia
17.05.2018 III spotkanie Zachęcanie do współpracy
07.06.2018 IV spotkanie Kary i konsekwencje
28.06.2018 V spotkanie Rozwiązywanie problemów i konfliktów
23.08.2018 VI spotkanie Zachęcanie dziecka do samodzielności
20.09.2018 VII spotkanie Uwalnianie dziecka od etykietek
11.10.2018 VII spotkanie Pomocna pochwała i zachęta
15.11.2018 IX spotkanie Porozumienie bez przemocy
06.12.2018 X spotkanie Słowa ranią. Każdy może być dobrym rodzicem

Naszym celem jest stworzenie grupy zaangażowanych i pełnych chęci rodziców.

Zapisy do pierwszej edycji Akademii Rodzica 2018 r. przyjmujemy do 11.04.2018 r. do godz. 15:00 pod numerem telefonu: 33/845-25-51 lub w siedzibie GOPS w Kętach ul. Sobieskiego 41.

„Jednym ze sprawdzianów poprawności naszych metod edukacji powinno być szczęście dziecka” 

Maria Montessori

Punkt informacji dla Seniorów

Seniorzy oraz ich rodziny bardzo często napotykają na trudności w załatwianiu swoich spraw. Ogrom biurokracji oraz ilość miejsc, w których załatwiane są sprawy dla osób starszych i niepełnosprawnych często paraliżują w działaniach do otrzymania przysługujących im ulg i uprawnień. Wychodząc naprzeciw kęckim seniorom w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach powstał PUNKT INFORMACI DLA SENIORÓW. Wierzymy, że to miejsce przyjazne seniorom będzie sprzyjać zmianie rzeczywistości i zapewni dostęp oraz kompleksową pomoc w zapewnieniu dostępu do informacji i oferowanych usług.

Pracownicy Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16.00 udzielają informacji dotyczących ulg i uprawnień przysługujących osobom starszym i niepełnosprawnym, między innymi w zakresie:

- ustalenia stopnia niepełnosprawności;
- uzyskania sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych;
- ulg i uprawnień podatkowych a także możliwości otrzymania dodatku mieszkaniowego;
- usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych;
- ośrodków opieki całodobowej, sanatoriów, turnusów rehabilitacyjnych, w tym     turnusów wytchnieniowych;
- zagospodarowania czasu wolnego Seniora poprzez Kluby Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetu III Wieku;
- oferty o imprezach towarzyskich i kulturalnych dla Seniorów na terenie naszej gminy.

W PUNKCIE INFORMACJI  DLA SENIORÓW dostępne są również aktualne druki, a pracownicy służą pomocą  przy ich wypełnianiu.

Wszelkie informacje dostępne w siedzibie ośrodka

Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Kętach
ul. Jana III Sobieskiego 36
32-650 Kęty

a także telefonicznie

33 432-26-82
790-700-458.

Mamy nadzieję, że PUNKT INFORMACJI  DLA SENIORÓW przełamie istniejące bariery i ułatwi funkcjonowanie w dzisiejszych czasach Seniorom i ich rodzinom.

Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu


„Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu” – kolejny projekt GOPS w Kętach


Gmina Kęty rekomendowana została do otrzymania dotacji w wysokości 99 000 zł na realizację projektu pn. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” - edycja 2018 r.

Środki pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach zadania publicznego mającego na uwadze działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Za opracowanie pomysłu oraz jego realizację odpowiedzialny jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach, ze szczególnym udziałem Klubu Integracji Społecznej.
Projekt ma na celu przygotowanie osób bezrobotnych, w tym w szczególności osób długotrwale bezrobotnych i/lub korzystających ze świadczeń pomocy społecznej do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z
1)    bezpłatnych  szkoleń zawodowych oczekiwanych na otwartym rynku pracy,
2)    zajęć z  psychologiem i coach'em w celu budowania motywacji do podjęcia zatrudnienia
3)    indywidualnych i grupowych zajęć z doradcą zawodowym,
4)    szeregu zajęć aktywizujących – kina, basenu, groty solnej, itp.
5)    warsztatów z kreacji wizerunku
6)    systematycznych wizyt w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Na potrzeby realizacji projektu nawiązano współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Oświęcimiu, szczególnie z Filią w Kętach, Spółdzielniami Socjalnymi „Koniczynka” i „Kętucky”, oraz z Ogólnopolskim Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie lub pragnące uzyskać dodatkowe informacje prosimy o kontakt z Klubem Integracji Społecznej w Kętach pod numerem telefonu 33 845 25 51, 513 877 787 bądź w siedzibie Klubu w Kętach przy ul. J. III Sobieskiego 41 (naprzeciwko sklepu „Biedronka”) od poniedziałku do piątku  w godzinach między 7:00 a 15:00.

Kolejne pozyskane środki finansowe

Kolejne pozyskane środki finansowe, tym razem na rzecz Seniorów.


Po raz kolejny Gmina Kęty  otrzymała  dofinansowanie na funkcjonowanie Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach. Kwota 72 tys. zł pochodzi z ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej otwartego konkursu ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Za opracowanie projektu oraz jego realizację odpowiedzialny jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach, ze szczególnym udziałem pracowników Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach.

Uczestnicy mogą liczyć na bogatą ofertę aktywizującą, edukacyjną, kulturalną, rekreacyjną i prozdrowotną. Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Kętach prowadzi zajęcia terapeutyczno-psychologiczne, rehabilitacyjne, usługi pielęgniarskie oraz opiekuńczo-socjalne. Pozyskane środki finansowe pozwalają na zwiększenie poziomu aktywności seniorów, zaangażują ich w działalność na rzecz swojego otoczenia oraz środowiska lokalnego.

Akademia rodzica - 21.12.2017

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA! to cykl bezpłatnych spotkań Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa z rodzicami, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko. SPOTKANIE: „Rozwój emocjonalny dzieci w wieku wczesnoszkolnym i dorastania”

Dowiesz się:
- podstawowych informacji na temat rozwoju emocjonalnego dzieci
- jakie zapewnić im właściwy rozwój emocjonalny

Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach przy, ul. Sobieskiego 41 21.12.2017, godz.17:00

ZESPÓŁ ASYSTY RODZINNEJ
32–650 Kęty, ul. Sobieskiego 41, tel. 33/ 845 25 51, 513 927 292
e – mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat

Akademia rodzica - 30.11.2017

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA! w cyklu bezpłatnych spotkań Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa z rodzicami, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko. Szczegóły na załączonym plakacie.

plakat

Akademia rodzica - 26.10.2017

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA! w cyklu bezpłatnych spotkań Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa z rodzicami, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko. Szczegóły na załączonym plakacie.

plakat

Ognisko Integracyjne POSTAW NA RODZINĘ

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach wraz z Partnerami serdecznie zapraszają na II Ognisko Integracyjne „POSTAW NA RODZINĘ”, które odbędzie się w dniu 30.09.2017 r. od godziny 10:00 w Kętach, przy ul. Sobieskiego 41.

W programie:
- gry i zabawy terenowe dla dzieci i młodzieży
- dla każdego poczęstunek: kawa, herbata, ciastka
- wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek
- dużo zabawy i humoru!
- kącik seniora
- namiot profilaktyczny
- zabawa na trampolinie
- niespodzianki

Akademia rodzica - 28.09.2017

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA! w cyklu bezpłatnych spotkań Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa z rodzicami, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko. Szczegóły na załączonym plakacie.

plakat

Akademia rodzica - 06.07.2017

Zapraszamy do udziału w AKADEMII RODZICA! w cyklu bezpłatnych spotkań Zespołu Asysty Rodzinnej i psychologa z rodzicami, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko. Szczegóły na załączonym plakacie.

plakat