Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

Dzięki szybkiej interwencji pracownika kęckiego GOPS-u seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy

policja

    

Wczoraj, 18 lipca, dzięki interwencji pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach oraz szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom służb ratunkowych, 90–letnia mieszkanka Kęt, która zasłabła w swoim domu, w porę trafiła do szpitala.

O godzinie 12.20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez zaniepokojoną pracowniczkę socjalną, o fakcie braku kontaktu z 90–letnią podopieczną, która nie otwiera domu, a klucze tkwią w zamku od wewnętrznej strony drzwi.

- Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjantka, aby dostać się do wnętrza domu, wykorzystała niedomknięte okno piwniczne. Po wejściu do środka funkcjonariuszka otworzyła drzwi wejściowe, ale okazało się, że seniorka znajduje się za zamkniętymi na klucz drzwiami sypialni. Na miejscu byli już jednak strażacy, którzy używając sprzętu pneumatycznego szybko uporali się z przeszkodą. Starsza pani leżała na podłodze w sypialni. Była przytomna lecz bardzo osłabiona. Została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala - poinformowała asp. szt. Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu - Małgorzata Jurecka.

Dzięki interwencji pracownika kęckiego GOPS-u oraz szybkim działaniom służb, seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Policja apeluje o zwracanie uwag, czy w sąsiedztwie mieszka jakaś starsza, samotna osoba. Być może będzie ona potrzebować pomocy. Warto o takim fakcie powiadomić pracowników najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej lub dzielnicowego. Z kolei w sytuacjach zagrażających życiu, należy dzwonić na numer alarmowy 112 i wezwać służby ratunkowe.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.