Wielkość czcionki
Kontrast
              

  

bip 150

„Zakupy bez barier” w TV Małopolska

W Kętach jak w… USA! Projekt „Zakupy bez barier” w TV Małopolska

Telewizja Małopolska opublikowała film na temat realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach projektu „Zakupy bez barier” - wdrożenie innowacji, polegającej na umieszczeniu w sklepach dzwonka, który ułatwi osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności samodzielnie zrobić zakupy.

Przypomnijmy, że dzwonek został zaprojektowany zgodnie z ich wytycznymi, a osoby z niepełnosprawnością samodzielnie przeszkoliły personel sklepu. - Na dyskretny dźwięk dzwonka sprzedawca wychodzi naprzeciw klienta, dopytuje o jego potrzeby i oczekiwania, a następnie wspiera w realizacji zakupów – wskazuje, gdy znajduje się produkt, sprawdza jego skład, gramaturę, datę ważności, pomaga po niego sięgnąć, trzymać koszyk, doradza – mówią pracownicy ośrodka. Inicjatorką wdrożenia projektu była osoba niewidoma, która spotkała się z taką pomocą mieszkając w Stanach Zjednoczonych.

Testowanie projektu odbywało się przez  6 miesięcy przez osoby z niepełnosprawnością z terenu Gminy Kęty. Został on bardzo pozytywnie przyjęty, a dzięki dzwonkowi część osób po raz pierwszy w życiu samodzielnie wykonała zakupy.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

© 2018 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.